چهارمین نمایشگاه عکس گروه سایه روشن

نمایشگاه عکس گروه سایه روشن

نمایشگاه عکس گروه سایه روشن

چهارمین نمایشگاه عکس گروه سایه روشن با موضوع پرتره در تاریخ ۲۱ دی ماه ۹۷ در گالری تم تهران برگزار شد.

این نمایشگاه با گردانندگی جعفر رمضانیان و با حضور ۲۰ عکاس و ۳۴ اثر برگزار شد، (ادامه مطلب)

 

نمايشگاه عکس گروهي سايه روشن با عنوان ايران رؤیایی

دومين نمايشگاه عکس گروه هنري « سايه روشن » با عنوان « ايران رؤیائی » از عصر روز پنجشنبه ۱۱ شهريور ماه ۹۵) بابل به نمايش گذاشته شد.

 

سایه روشن

سایه روشن   لينك خبري 

در اين نمايشگاه عکاساني از چند استان کشور با ۴۷ قطعه عکس رنگي و سياه سفيد آثاري مستقل در ايده و ارايه را در اندازه هاي: ۶۰ در ۶۰ سانتيمتر، ۵۰ در ۷۰ سانتيمتر و ۳۰ در ۸۰ سانتيمتر ارايه کرده اند.

، مسئوليت برگزاري اين نمايشگاه عکس را « جعفر رمضانيان » عهده دار بوده است .

نمايشگاه عکس ” از نگاه تو “

با ۲۱ اثر عصر پنج شنبه ۲۴ دی‌ماه ۹۴ افتتاح شد .

اين نمايشگاه  عكس كه به موضوع حال و هواي دروني يك زن پرداخته است ، به مدت ۲ هفته در نگارخانه عكاسان جوان برگزار گرديد.
نمايشگاه عكس در سبك سورياليسم و با فرآيند چند بار نور دهي عكاسي شده است و دومين نمايشگاه انفرادي اينجانب مي باشد .
جالب است بدانيد كه تمام فريم هاي ثبت شده در اين نمايشگاه در واقعيت و رؤیایی بنده ، از پيش شكل گرفته بود و پس از چيدمان ذهني مبادرت به عكاسي آنان نموده ام .
اين نمايشگاه حاصل ۱۰ ماه تلاش مثتمر اینجانب در ۱۶۰ قطعه عكس بوده است كه انتخاب نهايي آن به ۲۱ قطعه رسيده است .
در ادامه مراسم پس از توضيحات اينجانب  با هنرنمايي گروه موسيقي سنتي استاد حق دوست آغاز گرديد

 

 

از نگاه تو

از نگاه تو  لينك خبري 

اين افتتاحيه به دليل حضور اساتيد مطرح هنر عكاسي و هنرمندان مشتاق ، تبديل به اين مناظره و گفتگو در خصوص آثار شد .

استاد عالمي در خصوص هنر ، عكس ، رنگ و آثار ثبت شده سخنراني نمودند و سپس استاد اولیا زاده نيز در خصوص چگونگي و مشكلات تهيه عكس ها نيز توضيحات خود را ارائه نمودند .
استاد آذر نيا نيز در خصوص سبك سورئاليسم و مشكلات و حساسيت هاي اين سبك سخنراني نمودند.
اين ميزگرد و گشايش از ساعت ۱۶ الي ۲۰ ادامه داشت . بحث و مجادله هاي بسيار خوب و آموزنده اي در اين خصوص صورت گرفت كه به گفته بسيار از حاضرين كمتر نمايشگاهي به اين سبك افتتاحيه داشته اند .

از نگاه تو

از نگاه تو

تشكر و قدرداني مي نماييم از دوستان و هنرمنداني كه هميشه بنده را مورد لطف ، عنايت و حمايت خود قرار دادند و عذرخواهي مي كنم به دليل تعدد نفرات بازديد كننده نتوانستم اسامي آن‌ها را يك به يك ذكر كنم و همچنين افتخار مي كنم كه در آيين گشايش اين نمايشگاه اساتيدي و بزرگاني همچون اكبر عالمي ، بيژن بني احمد ، افشين بختيار ، قاسم محمدي ، بهمن عبدي ، رسول اوليا زاده و علي آذرنيا افتخار حضورداشتند كه براي اينجانب باعث بسي مباهات و افتخار و دلگرمي بود .

درج خبر در سايت ايسنا

ایسنا

ایسنا   لينك خبري

تشكر مي كنم از اساتيد بزرگ اين عرصه كه من را مورد لطف خود قراردادند از جمله

  1. استاد اكبرعالمي
  2. استاد بيژن بني احمد
  3. استاد علي آذرنيا
  4. استاد محسن دايي نبي
  5. استادقاسم محمدي
  6. نويد جامعي پژوهشگر فلسه و هنر

نمايشگاه عکس انفرادي به خاطر زندگي

به خاطر زندگی

به خاطر زندگی       لینک خبری

نمايشگاه عکس با عنوان “به خاطر زندگي” از ۲۰ آذر در ۲۵ اثر رنگي در نگارخانه عکاسان جوان برگزار مي‌شود.
اين پروژه در طول ۱۰ ماه كار مداوم و روزانه از باربرهاي بازار پرداختم و قصد داشتم مشکلات آن‌ها را بيان کرده و برخورد جامعه با آن‌ها را نشان دهم. ما بسيار از کنار آن‌ها رد مي‌شويم اما آن‌ها را نمي‌بينيم، ولي باربرها آدمهاي بسيار متدين و مبادي آدابي هستند که به برکت خيلي عقيده دارند و با وجود درآمد کمي که دارند خدا را هميشه شاکر هستند.
هدف از برگزاري نمايشگاه اين بود که باربرها را به مردم نشان دهم تا کساني که اين عکس‌ها را مي‌بينند، دفعه بعد که به بازار مي‌روند با ديد احترام‌آميز با آن‌ها برخورد کنند.
عکس در ابعاد مختلف به نمايش در آمد. عکس‌ها رنگي هستند و در آن‌ها سوژه اجتماعي را با سبک آبستره نشان داده شده است. در بيشتر عکس‌ها به جاي يک تصوير کامل، جزييات را نشان دادم و در هر کار دستها يا کوله‌ها ديده مي‌شود و چشم بيننده با آن‌ها درگير مي‌شود.
همه عکس‌ها ارژينال است و از نرم‌افزار در آن‌ها استفاده نشده است.

من سرپرست گروهي به نام خيالانه هستم و قبلاً سه نمايشگاه گروهي با موضوع عکس‌هاي هنري داشتيم که با تکنيک‌هاي فرم، فلو و آبستره کار شده بودند و اين اولين کار اجتماعي من است.
ديدگاه من از همان کارها شکل گرفت و تصميم گرفتم عکاسي يک سوژه اجتماعي را انجام دهم. از باربرها قبلاً زياد عکاسي شده است، ولي من مي‌خواستم نگاه نويي از آن‌ها را نشان دهم که هم براي بيننده تکراري نباشد و هم نگاه هنري، بيننده را به ديدن عکس‌ها ترغيب کند و باعث شود عکس‌ها براي هميشه در ذهن‌شان ثبت شود.
سبک آبستره روي من تأثیر گذاشت که اجتماعي کار کنم و در واقع سوژه اجتماعي را پشت آن پنهان کردم. معمولاً کار اجتماعي خيلي در ذهن نمي‌ماند و بعد از مدتي فراموش مي‌شود، اما آبستره مانند نقاشي هميشه در ذهن مي‌ماند.
وقتي با باربرها صحبت کردم متوجه شدم روحيه خيلي شادي دارند و آنقدر شاکر خدا بودند که من را تحت تأثیر قرار دادند. من براي عکاسي از آن‌ها همراهشان مي‌رفتم و مي‌ديدم که براي مقدار زياد بار، مبلغ ناچيزي مي‌گرفتند و براي همان خيلي شکر مي‌کردند.
گاهي زماني که زير بار سنگين بودند از آن‌ها عکاسي مي‌کردم و مي‌ديدم که خندان هستند. احساس کردم اگر عکس‌ها سياه و سفيد باشد به معني اندوه و غم است و اين اجحافي در حق آن‌ها است. باربرها هميشه لباس رنگي مي‌پوشند و شاد هستند. آن‌ها به خاطر روحيه خوبي که دارند زندگي را زيبا مي‌بينند و به همين دليل احساس دين کردم که زندگيشان را رنگي نشان دهم. دوست دارم به مردم بگويم دفعه بعد که با آن‌ها رو به رو شدند با احترام با آنان برخورد کنند و اگرچه اين کار از نظر ما حقير است اما باربرها انسان‌هايي بزرگوار هستند و شغلي دارند که نان حلال در مي‌آورند

به خاطر زندگی

به خاطر زندگی  لينك خبري  

 

 

 

بخاطر زندگی

بخاطر زندگی   لينك خبري

نمايشگاه گروهي عكس “سايه هاي اميد “

نمایشگاه گروهی عکس سایه های امید

نمایشگاه گروهی عکس سایه های امید

نمايشگاه گروهي عكس “سايه هاي اميد ” پنج شنبه دوم بهمن ماه ۱۳۹۳ به نفع بيماران رواني افتتاح گرديد .

در این نمایشگاه، عكس هایی از این هنرمندان به نمایش در می آید: از جمله وفا كدخدایی، ماندانا رستمی، زینب چلداوی، امیرهمایون مجد، مهری ملك آذری، فرحناز ملك آذری، هما سروش، ساناز مالمیر، حبیب مدافعی، دانیال صدری، شادی علیپور، هانیه مهرافزاد، فروغ نظری، بهمن نجفی، پریسا رهبری، علیرضا نوری، مینا حسن پور، سیدجواد تفاخ، شادی علیپور، یاسمن ابوالصدق، هدی اصغری و علی خاكسار.

كلیه عواید نمایشگاه عكس «سایه های امید» به سرای احسان، مركز نگهداری و توانمندسازی بیماران روانی مزمن اهدا شد.

این نمایشگاه از دوم تا نهم بهمن ماه ۱۳۹۳ برگزار گرديد و عوايد حاصل از فروش تابلو ها به بيماران رواني  اهدا گرديد .

 

نمايشگاه عكاس گروهي آبستره

نمايشگاه عكاس گروهي آبستره

نمايشگاه عكاس گروهي آبستره

 

نمايشگاه عكس گروهي آبستره گروه خيالانه و با سرپرستي گروه  خانم ماندانا رستمي برپا شد.
اين نمايشگاه عكس انتزاعي با تكنيك  فولو تهيه شده است .

اساتيد هنر همچون پروانه میرعماد (خوشنویس و نقاش)، حبیب‌الله صادقی (نقاش)، محمدسعید نقاشیان (خوشنویس) و امیر افراسیابی(گرافیست) و هنرمندان عکاسی چو ن علی‌ آذرنیا، احمد نصیرپور، منوچهر یگانه‌دوست، اکبر ناظمی و مهری نورمقدم برپا شد.

نمايشگاه عكس گروهي با اثر عکس آبستره از گروه خیالانه با آثاری از ماندانا رستمي، بیتا علیزاده،  حمیدرضا عرب، رها باباپور، شیرین نادرزاده، شکیبا همتی نژاد، عاطفه عبادی، منیژه حریری ، معصومه محمدی، ندا ابراهیم نوری، نسیم بهمن پور، هانیه محمدی نکو و شامل ۱۷ عکس روز پنجشنبه ۲۹ آبان  ۱۳۹۳ با حضور اساتید هنر عکاسی: علی آذرنیا، سعید دستوری، احمد نصیرپور، محمد بابایی ، منوچهر یگانه دوست، قاسم محمدی و … افتتاح شد.
اساتید و عکاسان مشهوری چون فخرالدین ، افشین بختیار و علی رئیس‌شقاقی در اين نمايشگاه حضور داشتند .

نمایشگاه گروهی عکس خیالانه

 

نمایشگاه گروهی عکس خیالانه

نمایشگاه گروهی عکس خیالانه

نمایشگاه گروهی عکس خیالانه،در تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۹۳ افتتاح گردید.

این مراسم که با نمایشگاه گروهی عکس‌، آثار هنرمندان جوان فارغ‌التحصیل خانه عکاسان جوان با عنوان «خیالانه» همراه بود. آثار ۱۶ هنرمند؛ معصومه محمدی، پانته‌آ ساربان‌ها، رها باباپور، شیرین نادرزاده، منیژه حریری، شکیبا همتی‌نژاد، حمیدرضا عرب، عاطفه عبادی، بیتا علیزاده، هانیه محمدی‌نکو، ماندانا رستمی، محمد افسری‌فرد، ندا ابراهیم نوری و نسیم بهمن‌پور به نمایش درآمد.

 

نمایشگاه گروهی عکس فرم احساس

نمایشگاه گروهی عکس فرم احساس

نمایشگاه گروهی عکس فرم احساس

نمایشگاه گروهی عکس فرم احساس در تاریخ ۱۱ مهر ۱۳۹۳ افتتاح گردید.